نیازمند را رد نکنید هرچند به پاره خرمایی باشد. حضرت رسول(صلي الله عليه و آله)
حدیث
نمایش خبر

رئیس فرهنگسرای انقلاب اسلامی برنامه های این مرکز در در هفته کتاب و کتابخوانی را تشریح کرد؛
برنامه هایی با محوریت فضای مجازی برای ارتباط حقیقی با کتاب

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
برنامه هایی با محوریت فضای مجازی برای ارتباط حقیقی با کتاب

مجموعه برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی فرهنگسرای انقلاب اسلامی در آبان 1399 براساس برنامه های فضای مجازی طراحی شده تا ارتباط مخاطبان با کتاب و کتابخوانی قطع نشود. 


یوسف بالو، رئیس فرهنگسرای انقلاب اسلامی با اعلام این خبر گفت: فرهنگسرای انقلاب اسلامی با اجرای 14 برنامه کتاب محور، میهمان علاقمندان به کتاب و کتاب خوانی است،برنامه هایی که از شنبه 24 آبان ماه آغاز شده و تا پایان آبان ماه ادامه خواهد داشت. 
وی با اشاره به برنامه «یک قصه یک کتاب» گفت: «گم بی» داستانی کودکانه درباره دفاع مقدس و نوشته خانم مهناز فتاحی است و در این ویدئو، نویسنده ضمن معرفی کتاب خود بخشی از آن را برای مخاطبان می خواند. 
بالو خوانش کتاب «یوما» توسط مریم راهی، نویسنده این اثر را دیگر برنامه این مرکز در فضای مجازی دانست و افزود: مرور پیشنهادات رهبر در زمینه مطالعه، در قالب کلیپ «روش های مطالعه» مرور می شود و مشتمل بر نظرات و راهکارهای حضرت ایت الله خامنه ای در زمینه گسترش مطالعه در کشور در قالب این ویدئو تولید در هفته کتاب و کتابخوانی در فضای مجازی منتشر می شود. 
وی برگزاری «نمایشگاه مجازی کتاب» و معرفی کتاب های خوب برای مطالعه را وسیله ای برای استمرار ارتباط کتابخانه ها و مخاطبان دانست و از برگزاری نمایشگاهی از کتاب های پرمخاطب در فضای مجازی خبر داد. رئیس فرهنگسرای انقلاب اسلامی در ادامه افزود: کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان «آفتابگردان» و کتابخانه عمومی «آفتاب» در روزهای سه شنبه و چهارشنبه کتاب های خوب را به مخاطبان شان معرفی می کنند که این رسم خوب در هفته کتاب و کتابخوانی نیز ادامه دارد، از این طریق در طول سال بیش از یک صد کتاب به مخاطبان معرفی می شود. 
کتابخانه تخصصی و تازه تاسیس « انقلاب و مقاومت اسلامی» در هفته کتاب و کتابخوانی در برنامه «نوای قلم» به معرفی یکی از آثار ادبیات حوزه انقلاب و دفاع مقدس می پردازد. این کتابخانه در این برنامه، ضمن معرفی کتاب «ساره»، مخاطبان را با نویسنده کتاب، موفقیت های او و بخشی از متن کتاب آشنا می کند. 
بالو در ادامه به تولید ویدئو کتاب «فرمین موش کتاب خوان» توسط کتابخانه آفتابگردان اشاره کرد که در آن رئیس این کتابخانه کتابی درباره علاقمندی یک موش به کتاب خواندن به جای کتاب خوردن را به کودکان معرفی می کند. 
وی در ادامه خاطر نشان کرد: کتابخانه آفتابگردان از ابتدای شیوع ویروس کرونا با تولید ویدئو کتاب های متنوع، سعی کرده تا ارتباط کودکان و نوجوانان را با این کتاب خواندن و کتابخانه حفظ کند و در زمینه کرونا اطلاعات مفیدی را به مخاطبان کودک و نوجوان ارائه داده است. در این ویدئو کتاب ها، علاوه بر خواندن متن کتاب توسط گویندگان و کتابداران، نویسندگان به معرفی آثار خود می پردازند. بالو معرفی تصویرگران کتاب کودک را از دیگر برنامه های این کتابخانه عنوان کرد. 
رئیس فرهنگسرای انقلاب اسلامی، داستان خوانی درباره حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) همزمان با تصویرگری آن را از ویژه برنامه های این کتابخانه دانست که پس از توهین مجله فرانسوی آغاز شده و افزود: این کتابخانه از زمان وقوع این حادثه تلخ، با بیان داستان هایی از زندگی و سیره پیامبر اکرم(ص) کوشیده تا چهره واقعی پیامبر را برای کودکان و نوجوانان تبیین و تشریح کند. 
کتابخانه آفتاب که هر ماه که در قالب ویدئوهای «بفرمایید کتاب»  با اجرای میترا لباف، مجری اخبار فرهنگی و با کمک انتشارات سوره مهر به معرفی یکی از کتاب های تقریظی رهبر انقلاب انقلاب می پردازد. این طرح در هفته کتاب و کتابخوانی هم اجرای ویژه ای خواهد داشت. 
بالو در ادامه خاطر نشان کرد :کتابخانه آفتاب در هفته کتاب و کتابخوانی سی امین بسته خبری «اخبار کتاب» را تهیه و به مخاطبان خود در فضای مجازی ارائه داد. در بسته خبری اخبار کتاب، اتفاقات تلخ و شیرین عرصه کتاب، نشر، کتابخوانی و کتابخانه ها به مخاطبان عرضه می شود. 
این کتابخانه همچنین در برنامه «پاراگراف» هر ماه با معرفی یک کتاب از مخاطبان می خواهد تکه برگزیده آن کتاب را به مخاطبان معرفی کنند. کتابخانه های فرهنگسرای انقلاب اسلامی در هفته کتاب و کتابخوانی برای عضویت یک ساله ثبت نام می کنند. 
رئیس فرهنگسرای انقلاب اسلامی از افزایش حدود یک هزار جلد کتاب به کتابخانه های فرهنگسرا خبر داد که به زودی با خرید کتاب های جدید، منابع سه کتابخانه فرهنگسرا به روز می شود. وی همچنین از طراحی استوری های فضای مجازی جهت معرفی کتاب و نویسندگان توسط کتابخانه های این مرکز خبر داد.
لازم به ذکر است در ابتدای هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار رئیس و اعضای شورای معاونان فرهنگسرای انقلاب اسلامی ضمن بازدید از کتابخانه های این فرهنگسرا به مدیران و کتابداران آن خسته نباشید گفتند. 
فرهنگسرای انقلاب اسلامی با برخورداری از سه کتابخانه آفتاب (عمومی)، آفتابگردان(کودک و نوجوان) و کتابخانه تخصصی انقلاب و مقاومت اسلامی در زمینه های گوناگون به مخاطبان خود ارائه خدمات می دهد. 
برای ارتباط با کتابخانه های این مرکز می توانید از طریق اینستاگرام این مرکز به نشانی f.enghelab مراجعه کنید. 
>دسته بندی:آخرین اخبار, اخبار فرهنگسرا, اخبار فرهنگسرا, سازمان, سازمان, آخرین اخبار, سازمان, سازمان, خبر مهم, اخبار برگزیده
تعداد بازدید 46 مرتبه امتیاز :
تگ ها:
 
 
 
  نظرات