نیازمند را رد نکنید هرچند به پاره خرمایی باشد. حضرت رسول(صلي الله عليه و آله)
حدیث
نمایش خبر

متن بیانیه هیات داوران مسابقه عکس سلفی «من و دوست اربعینی ام»
خوشحالیم که در این رقابت فقط یک داور نبودیم

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
خوشحالیم که در این رقابت فقط یک داور نبودیم

«پیوند ملیت ها با یکدیگر، پیام ها، ارجاعات برون متنی، الصاق بازیگران به متن، انتقال شور و جاذبه ی اربعین و حضور زن و مرد مسلمان در لباس خانواده در کنار هم، عناصری بودند که داوران به عنوان ملاک و معیارهای این رقابت مد نظر قرار دادند.» بخشی از بیانیه هیات داوران مسابقه عکس سلفی «من و دوست اربعینی ام»


به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای انقلاب اسلامی، بیانیه هیات داوران مسابقه عکس سلفی «من و دوست اربعینی ام» که توسط سعید فرجی، عکاس، مستندساز و عضو هیات داوران در چهار دوره مسابقه عکس خوانده شد به شرح زیر است:

بسم الله و هو المصور
بعید نیست تصویر آخرین چیزی باشد که از ما روی دیوارها، توی قاب‌ها، در حافظه‌های دیجیتال یا در صفحات تلویزیون باقی بماند که بعدها قصه‌ی ما را روایت خواهد کرد. به عنوان مثال در این سال کرونایی که میلیون ها زائر ایرانی از این سفر معنوی جا مانده اند، می نشینند و عکس های سال های قبل را مرور می کنند.
حالا عکس سلفی معنا و مفهوم بهتری پیدا می کند، خاطره را عینیت می بخشد و باعث می شود تا ثبت کننده‌ی خاطره، خود نیز بخشی از آن خاطره باشد، باعث می شود که خاطره را خود راوی، با حضور پررنگ رقم بزند و حالا بعد از روزهای زیادی که از آخرین اربعین حضورش می گذرد، خود را دوباره در آن حال و هوا ببیند.
حالا به لطف اباعبدلله الحسین و به همت فرهنگسرای انقلاب اسلامی، گنجینه ای داریم از زیباترین خاطرات مصور اربعین، که آخرین زوار ایرانی اباعبدلله (ع) گردآوری کرده اند و خود نیز در آن حضور دارند.
فرهنگ‌سرای انقلاب اسلامی به عنوان برگزار کننده ی این رویداد، با اعلام اهداف خود بعنوان بانیِ این اتفاق بزرگ، هیأت داوران را بر آن داشت تا تعاریف و نقاط تمرکزی برای انتخاب عکس های برتر تعیین کنند.
پیوند ملیت ها با یکدیگر، پیام ها، ارجاعات برون متنی، الصاق بازیگران به متن، انتقال شور و جاذبه ی اربعین و حضور زن و مرد مسلمان در لباس خانواده در کنار هم، عناصری بودند که داوران به عنوان ملاک و معیارهای این رقابت مد نظر قرار دادند.
اما افزایش چشمگیر عکس های ارسالی نسبت به سال گذشته و نگاه تیزبینانه بسیاری از شرکت کنندگان در این رقابت، انتخاب را به امری بس دشوار بدل ساخت.
بر خلاف رسم مرسوم تمامی رویدادها، خوشحالیم که ما در این رقابت فقط یک داور نبودیم، بلکه به عنوان نماینده ای از شما راهپیمایان اربعینی، روایت این حماسه بزرگ را رصد کردیم و مثل همه ی شما غمگینیم که امسال به عنوان یک بیننده ی تلوزیونی این رویداد بزرگ را از دور دنبال می کنیم.
 انتخاب 3 تصویر منتخب و 4 عکس محتوایی برگزیده در هر دوره، از میان بیش از 2هزار قطعه عکس، زمان بسیار زیادی به خود اختصاص داد، آنچه به عنوان نتایج این رقابت اعلام می شود، حاصل نگاهی زمینی به قلب هایی آسمانی است و بدون شک هرکه در این راهپیمایی حضور پیدا کرده است، باید خود را برنده واقعی بداند.
در پایان نیز جا دارد یادی کنیم از خادم الحسین (ع)، مرحوم آیدین روشن ضمیر که تلاش بی وقفه او ذیل الطاف الهی و توجهات حسینی این حجم از تصاویر را گرد هم آورد. جوانی که در میانه طریق ما را ترک کرد و شکی نیست که او امسال در راهپیمایی اربعین، به همراه دوست و همکار عزیزمان روح الله رجایی در مسیر امام حسین علیه السلام قدم می زند و امید است که در میانه راه ما را نیز یاد کند.
ان شاءالله» 
لازم به ذکر است داوری دوره های سوم و چهارم مسابقه عکس سلفی«من و دوست اربعینی ام» را مرتضی درخشان(روزنامه نگار، فعال فضای مجازی)، مجیدخسروانجم(کارتونیست، گرافیست و فعال فضای مجازی)، سعید فرجی(عکاس و مستندساز)، سیدشهاب الدین واجدی(عکاس و فعال فضای مجازی)، حامد عسکری(شاعر و فعال فضای مجازی) و عبدالمطهر محمدخانی(فعال رسانه ای، فضای مجازی و طراح مسابقه عکس سلفی من و دوست اربعینی ام) برعهده داشتند. 

>دسته بندی:آخرین اخبار, سازمان, سازمان, اخبار فرهنگسرا, آخرین اخبار, سازمان, سازمان, اخبار فرهنگسرا
تعداد بازدید 34 مرتبه امتیاز :
تگ ها:
 
 
 
  نظرات