نیازمند را رد نکنید هرچند به پاره خرمایی باشد. حضرت رسول(صلي الله عليه و آله)
حدیث
Live Tabs


فرهنگسرای انقلاب اسلامی خرداد ماه سال 1376 در زمینی به مساحت تقریبی 10 هزار متر مربع افتتاح شد. این فرهنگسرا همان طور که از نامش پیداست عهده‌دار فعالیت‌های فرهنگی در زمینه تداوم و شناخت انقلاب اسلامی ایران به نسل جوان و به مسلمانان سایرکشورهای اسلامی است.
این مرکز ابتدا به عنوان مرکز «تهران شناسی» کار خود را آغاز کرد و به ارائه خدماتی به شهروندان در زمینه اطلاع رسانی تاریخی شهر تهران پرداخت، اما به¬تدریج مرکز تهران شناسی تغیر هویت داد و در سال 1379 رسما به «فرهنگسرای انقلاب اسلامی» تغییر نام داد.
در این مدت فعالیت های متنوع فرهنگی در زمینه شناسایی و معرفی هر چه بهتر فرهنگ و هنر انقلاب در این فرهنگ سرا صورت گرفته است.
فرهنگسرای انقلاب اسلامی سه کتابخانه آفتاب، آفتابگردان و کتابخانه تخصصی انقلاب دارد. نگارخانه مهر،  موزه انقلاب اسلامی، سالن سپیده و سینما  فجر، سالن چند منظوره نور، واحدآموزش، ، مهدکودک و پیش دبستانی نیز در این فرهنگسرا فعال است. این فرهنگسرا همچنین به جنبه‌هایی از انقلاب اسلامی در سطح بین‌المللی و نهضت‌های آزادیبخش توجه دارد که مبارزات نیروهای فلسطینی و لبنانی از آن جمله است.